<
  • Kluby motocyklowe zrzeszone w PRM 1978

    Do Polskiego Ruchu Motocyklowego 1978 należy kilkadziesiąt klubów motocyklowych z całej Polski. Wiele z nich to znane w środowisku organizacje. Kto należy do PRM? Przedstawiamy przykłady.

Do Polskiego Ruchu Motocyklowego 1978 należy kilkadziesiąt klubów motocyklowych z całej Polski. Różnorodne organizacje łączą wspólne idee i wyznawane wartości. Wiele klubów to znane w środowisku motocyklowym organizacje, inne to niewielkie, rozwijające się grupy. Kto należy do PRM? Przedstawiamy kilka przykładów.

Kluby członkowskie Polskiego Ruchu Motocyklowego

PRM 1978 od zawsze uchodzi za organizację szczególnie otwartą na wszystkich ludzi, chcących popularyzować jazdę na motocyklu i związane z nią idee. Pod tym względem Ruch uznawany jest za przeciwwagę dla innych organizacji motocyklowych, przynależność do których wymaga spełnienia szeregu oczekiwań i szczególnej akceptacji ze strony władz. PRM funkcjonuje na podobnych zasadach od momentu swojego założenia, wyznaje stare, acz uniwersalne wartości, dzięki czemu jego członkowie często postrzegają siebie nawzajem jako jedną wielką rodzinę.

Nic zatem dziwnego, że do struktur Polskiego Ruchu Motocyklowego chętnie dołączają kolejne kluby, a organizacja rozwija się. W szeregach PRM znajdziemy wiele klubów oddanych historii motocykli i motoryzacji zabytkowej jak np. łódzki Number One Club, zajmujący się ochroną pojazdów zabytkowych i zabytków kultury technicznej. Inne przykłady to tomaszowskie Stowarzyszenie Posiadaczy Pojazdów Zabytkowych czy klub Motocykli Ciężkich i Weteranów „Oldtimers” z Krotoszyna. Dbałość o dziedzictwo historyczne środowiska motocyklowego to jedna z najważniejszych idei wyznawanych przez członków PRM. Ważne dla organizacji jest podkreślanie konieczności dbania o motocyklowe zabytki i popularyzowanie tego podejścia wśród młodszych pokoleń. Kluby zorientowane na historię to jednak tylko część Ruchu.


Kto należy do PRM 1978?

zlot motocyklowyW szeregach Polskiego Ruchu Motocyklowego znajduje się także bardzo wiele różnorodnych klubów i organizacji. Są to często lokalne grupy, które swoją liczebnością i zaangażowaniem niejednokrotnie są w stanie przebić znane kluby z dużych miast. Przykładem jest klub Blue Rangers, który swoje struktury rozciąga na kilka miast – Łódź, Olsztyn i Rawę Mazowiecką. Podobnie Green Snakes z Kutna, który ma także swoją reprezentację w Bełchatowie. To grupa łódzkich motocyklistów, którzy świetnie bawią się w swoim towarzystwie i poza udziałem w zlotach czy wyprawach motocyklowych, organizują także innego typu spotkania okolicznościowe. Idea braterstwa jest tu równie silna jak motocyklowa pasja. Kilka swoich filii ma także motocyklowy klub Brave Dogs Polska. Osobne struktury znajdziemy w Katowicach, Jaśle, Tychach i Majdanie Królewskim.

Oprócz wyżej wymienionych, do Polskiego Ruchu Motocyklowego 1978 należy jeszcze kilkadziesiąt innych, niezwykle barwnych i oddanych idei klubów z całego kraju. Warto wymienić chociażby tarnowską Watahę, Motocyklistów Żyrardów, Zbójów z Gór z Podhala, zgierskie Czarne Orły, Bieszczadzkich Templariuszy, Gentelmen’s Club z Oświęcimia, piaskich Wolnych Jeźdźców, Mrocznych Duchów z Górnego Śląska, Białe Kruki z Bełchatowa czy Bieszczadzkich Wilków.

Wszystkie powyższe kluby, choć różnorodne, w szeregach PRM znalazły pole do współpracy i rozwoju. Wspólnie angażują się m.in. w akcję społeczną „Patrz w lusterka, motocykle są wszędzie”, o której można przeczytać tutaj.